A A A

Obsługa osób niepełnosprawnych

Opiekunowie osób niepełnosprawnych w Urzędzie Skarbowym Kraków-Stare Miasto:

Pani Barbara Dudzik
Tel. 12 29 38 110
e-mail: barbara.dudzik@mp.mofnet.gov.pl

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:

 

*      Wejście od strony ulicy Grodzkiej 65 jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Przy wejściu znajduje się podjazd ułatwiający wjazd osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.  Na dziedzińcu urzędu znajduje się wejście do windy, za pomocą której osoby mające problemy ruchowe mogą dostać się na wybrane piętro.

 

*      Wejście przez bramę wjazdową od ulicy Podzamcze jest również przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Po wejściu (wjeździe) na dziedziniec urzędu można udać się do znajdującej się tam windy, a stamtąd do wybranego pokoju lub na Salę Obsługi Klienta, gdzie zajmie się Państwem pracownik urzędu, który pomoże załatwić sprawę lub zaprowadzi Państwa do osoby, w kompetencjach której sprawa ta się znajduje.

 

*      Na parkingu przylegającym do Urzędu Skarbowego Kraków-Stare Miasto zostały wydzielone dwa miejsca parkingowe, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, zlokalizowane bezpośrednio przed wejściem na Salę Obsługi Klienta.

 

*      Pracownicy Urzędu Skarbowego Kraków-Stare Miasto, którzy zostali przeszkoleni w zakresie podstawowej znajomości języka migowego również będą starali się służyć pomocą każdej potrzebującej osobie, która będzie załatwiać swoje sprawy w tutejszym organie podatkowym.

 

*      Ponadto, Urząd Skarbowy Kraków-Stare Miasto informuje, iż osoba uprawniona1 ma prawo do skorzystania z pomocy osoby przybranej2 w kontaktach z Urzędem Skarbowym Kraków-Stare Miasto.

 

*      W przypadku skorzystania przez osoby uprawnione z prawa o którym mowa powyżej, organ podatkowy nie może wymagać przedstawienia dokumentów potwierdzających znajomość PJM3, SJM4 lub SKOGN5 przez osoby przybrane.1 tj. w myśl ustawy z dn. 19 sierpnia 2011r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. Nr 209, poz. 1243, art.2 ust.1 pkt 1) osób doświadczających trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się

2 tj. w myśl ustawy z dn. 19 sierpnia 2011r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. Nr 209, poz. 1243, art.3 pkt 1) osobę, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumienia z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw m.in. w organach administracji publicznej.

3 polski język migowy

4 system językowo-migowy

5 sposób komunikowania się osób głuchoniewidomych